Gdy myślisz o pięknych włosach, na pewno przychodzą Ci do głowy cudownie błyszczące, długie, zdrowe i po prostu spektakularne włosy kobiet z Indii. Jak to jest możliwe, że mają one tak cudowne włosy? Czy jest to uwarunkowane genetycznie? Ale przecież każde włosy tracą w końcu na kondycji, matowieją i szarzeją, zwłaszcza po przebytych chorobach, palącym słońcu, słonej wodzie, przebywaniu w klimatyzowanych pomieszczeniach, urodzeniu dziecka…ta lista jest naprawdę długa. Podczas kiedy my zmagamy się z cienkimi, matowymi, trudnymi do ułożenia, byle jakimi włosami Indyjki nadal olśniewają głębokimi, nasyconymi odcieniami swoich pięknych, odżywionych i zdrowych włosów. Jak to jest możliwe? Odkrywamy jedną z indyjskich tajemnic piękna.

Wszystko ma oczywiście swój początek w naturze. Historia piękna zaczyna się zatem w Azji, gdzie rosną cudowne, dziesięciometrowe drzewa z gatunku liściokwiatu garbnikowego, popularnie nazwanego amlą lub amalaką. Ono właśnie rodzi zielono- żółte owoce przypominające trochę agrest. W ich wnętrzu kryje się- według filozofii i medycyny indyjskiej- sekret długowieczności i piękna. Pozyskiwany z owoców ekstrakt stosowany jest z powodzeniem w kuchni i kosmetyce, ale największy rozgłos zyskał zastosowany w olejkach do włosów.

Olej Amla dostępny jest obecnie w drogeriach lub sklepach internetowych na całym świecie. Nakłada się go na zwilżoną skórę głowy, delikatnie wcierając i rozprowadzając na całych włosach- najlepiej w tym celu po prostu wyszczotkować włosy, dzięki czemu olejek pokryje w pełni naszą fryzurę. Idealnie byłoby pozostawić go na całą noc, ale 2 godziny w zupełności wystarczą, aby olej działał cuda na naszych włosach i skórze głowy.

Po naolejowaniu włosów i odczekanym czasie należy umyć włosy szamponem. Efekty widać niemal od razu: włosy są ładnie nawilżone, ale nie tłuste. Zyskują na obfitości i objętości zupełnie, jakby podwoiła się gęstość pojedynczego włoska. Pięknie lśnią, są aksamitne w dotyku. Co się dzieje po dłuższym okresie stosowania?

  • na stałe likwiduje łupież
  • pobudza włosy do wzrostu
  • zwiększa wytrzymałość włosów
  • poprawia ich elastyczność
  • opóźnia proces starzenia i siwienia włosów
  • gwarantuje piękny blask i nasycony kolor
  • nadaje im sprężystości i grubości
  • zapobiega wypadaniu włosów

Amla działa kompleksowo zarówno na włosy, jak i na skórę głowy i zapewnia im całkowitą rewolucję. Jeśli jeszcze się nie zdecydowałyście czy wypróbować ów indyjski olejek przypomnijcie sobie piękne włosy hindusek z popularnych filmów bollywood i nie wahaj się ani chwili dłużej.